:::: MENU ::::

Raid Adventure Team-u zhorelo auto do tla

Na druhom podujatí FIA v Cross-Country Rally – Abu Dhabí Desert Challenge už Slovensko nemá zastúpenie. Manželom Jurajovi a Daniele Ulrichovcom zhorel v 2. etape ich Ford Raptor SVT v dunách pri hraniciach so Saudskou Arábiou do tla. Obaja mali štastie v nešťastí, kedy sa im podarilo dostať sa z horiaceho auta von.

Najúspešnejšia slovenská posádka v cross-country rally mala najskôr menšie problémy už pri rannom opúšťaní bivaku. Následne sa po asi 150 kilometrov dlhej prejazdovej časti postavili na štart rýchostnej skúšky v dunovom poli neďaleko mestečka Mezaira’a. Už po siedmych kilometroch však ich auto pohltili plamene. „Všimol som si v spätnom zrkadle, že spod korby sa šíri čierny dym. Behom pár sekúnd stratilo auto ťah, museli sme zastaviť a v tom začalo nekontrolovane horieť,“ povedal Juraj Ulrich. Slovákom pomáhali uhasiť auto ďalšie dve posádky, no neúspešne.

Po vyslaní núdzového signálu prišiel na miesto vrtuľník a oboch transportoval do bivaku, kde boli ošetrení a v súčasnosti sú v poriadku. Torzo auta zostalo v púšti, tím zabezpečuje jeho transport do bivaku. „Prišli sme sem s minimálnym zázemím, robili sme na tom aute takmer rok a teraz je všetko preč. Našťaste sa nám nič nestalo a máme aspoň jeden druhého,“ povedala sklamaná Daniela Ulrichová.

Technický komisár pretekov nariadil kontrolu aj druhého Fordu Raptor SVT v štartovom poli, pri ktorej bol zistený rovnaký výrobný problém. Až po jeho odstránení mohla Poľská posádka pokračovať v súťaži.

 

 

20150330_110453   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  20150330_110405

OLYMPUS DIGITAL CAMERA