:::: MENU ::::

Slovenský úspech na Majstrovstvách Európy v Cross Country Rally

Prvé tohtoročné podujatie Majstrovstiev Európy v Cross Country Rally, sa uskutočnilo posledný marcový víkend v Maďarskom Bugaci. V kategórií štvorkoliek bolo prihlásených 9 jazdcov, z čoho 3 miesta patrili ženám. Za Raid Adventure Team sa na štart postavila Sandra Ulrichová na Yamahe Raptor 700R, so štartovým číslom #126.

Na piatok boli naplánované preberania a 50 km prejazd z Kecskemétu do Bugacu. Preberanie prebehlo bez problémov a na briefingu sa jazdci dozvedeli, že sa piatkový prejazd ruší. Súťaž teda začínala v sobotu predštartovým uzavretým parkoviskom.

BUGA4951

V sobotu sa išli tri rýchlostné skúšky, každá s dĺžkou 107km. Počasie od rána prialo tejto súťaži, slnko svietilo a teplota sa hýbala okolo 18˚C. V prvej rýchlostnej skúške sa Sandra dostala za štvorkolkára, ktorého v prachu nebolo možné predbehnúť a tak niekoľko kilometrov bojovala s dýchaním a prachom v očiach, až sa jej napokon podarilo dostať sa pred neho a pokračovať ďalej. Síce si to odniesli pľúca a hlasivky, ale zaslúženou odmenou jej bolo po prvom meranom úseku  1. miesto v triede FIM-E WOMEN a 3. miesto celkovo. Nasledoval 30 minútový servis a opäť štart. Druhý krát už bola trať podstatne rozbitejšia. Zopár súperov malo problém s navigáciou, nakoľko pásky boli rôzne potrhané a poodfukované do iných smerov, ale Sandre sa naďalej darilo. Tento krát vyhrala v kategórií FIM-E WOMEN Olga Roučková z Českej republiky.

BUGA6005BUGA5568

Tretia selektívna sekcia sa išla už v opačnom smere. Trocha sa ochladilo, zašlo slnko a  trať bola po dvoch kolách už dosť rozjazdená. Zhruba na 20 kilometri stála Agáta Stefaniak čo bol signál, že sa Sandrin náskok zväčšuje. Následne sme sa dozvedeli, že jej štvorkolka úplne zastavila v dôsledku chyby v elektronike a Olga naopak zablúdila a taktiež stratila drahocenné minúty.

Podvečer  sa netrpezlivo čakalo na výsledky, no ihneď po ich vyvesení sme so zdesením zistili, že Sandra dostala za poslednú rýchlostku maximálny čas a hodinovú penalizáciu. Na riaditeľstve sme sa však dozvedeli, že išlo iba o omyl, tak nasledovali ďalšie nekonečné minúty čakania a taktiež pochybností.

IMG-20170326-WA0005

Zhruba za 20 minút prišli nové výsledky, Sandra skončila na fantastickom 2.mieste vo FIM-E WOMEN iba 3 minúty za Olgou. Celkovo vo FIM-E OPEN BAJAS sa umiestnila na 4. priečke, a 3. miesto jej uniklo len o vlások. Domov teda odchádzame s dvoma pohármi a skvelým pocitom zo začiatku sezóny. Najbližšia súťaž sa bude konať v Bulharsku koncom júla.