:::: MENU ::::

Rábaköz Kupa 2011

V druhý májový víkend sa v meste Kapuvár, neďaleko slovenských hraníc,
rozbehne tretí ročník Zóny Strednej Európy FIA.

Pred rokom tu posádka Raid Adventure Teamu – Juraj a Danka Ulrichovci – vybojovala víťazstvo v triede T2, čím položila základný kameň k zisku trofeje za sezónu 2010.

Aj tento rok si na III. Rábaköz Kupa slovenská posádka trúfa zopakovať vynikajúci výsledok. Do bojov naviac vysiela aj najmladšieho člena tímu, Sandru Ulrichovú v kategórii quadov.

Juraj a Daniela Ulrichovci v Maďarsku proti poľskej presile
Sandra Ulrichová sa postaví domácej vyzývateľke

Už len týždeň zostáva do štartu III. Admiral Rábaköz Kupa, úvodného podujatia viacerých európskych seriálov. Súťažou, ktorej centrum je v meste Kapuvár neďaleko slovenských a rakúskych hraníc, sa začína tretí ročník Zóny Strednej Európy FIA, Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky, Medzinárodné majstrovstvá Poľska a Pohár Slovenskej republiky.

Posádka Raid Adventure Team-u v zložení Juraj Ulrich – Daniela Ulrichová ide do Maďarska obhajovať minuloročné prvenstvo v triede produkčných vozidiel T2. V roku 2010 sa im v silnej konkurencii dvadsiatich vozidiel podarilo vybojovať vynikajúce siedme miesto celkovo, tentoraz budú mať súperov ešte viac. Stúpol tiež počet prihlásených vozidiel v triede T2, Ulrichovci si zmerajú sily s päticou poľských posádok.

Do súťaže odštartujú s osvedčeným vozom Nissan Navara. O prípravách tímu hovorí pilot Juraj Ulrich: „Po zisku tretieho miesta na januárovej rally Budapešť – Bamako prešlo vozidlo dôkladnou kontrolou a bolo vybavené novými brzdami. V Afrike sa nám podarilo nájsť optimálne nastavenie podvozku z hľadiska dlhodobej záťaže. V Maďarsku toto nastavenie, spolu s tlmičmi, otestujeme pri
časovo síce kratšom, ale o to intenzívnejšom súťažnom nasadení.“

Viac o plánoch na tohtoročnú sezónu prezrádza navigátorka Daniela Ulrichová: „Po Maďarsku sa
budeme pripravovať na vrchol našej sezóny, na Silk Way Rally. Kvôli tejto náročnej súťaži vynecháme dve podujatia Zóny Strednej Európy. Teraz sa však sústredíme na štart v Maďarsku, kde zabojujeme o čo najlepší výsledok.“

Na maďarskej súťaži bude mať Raid Adventure Team zastúpenie aj v kategórii quadov. O prvé body v sezóne bude proti tuctu súperov bojovať čoskoro plnoletá Sandra Ulrichová. Koncom minulého roka presedlala na výkonnejšiu štvorkolku Suzuki LT-Z 400 s ktorou získala dve piate miesta.
Jedna zo súťaží ju zaviedla aj na trate, ktorými povedie III. Admiral Rábaköz Kupa. Počas zimy pribudli na quade navigačné prístroje, nevyhnutné pre súťaže, kde sa jazdí podľa organizátorom vydaného itineráru. Vďaka ladeniu sa tiež zvýšil výkon motora. V Maďarsku sa Sandra stretne s domácou vyzývateľkou Barbarou Szabó. Pre mladé jazdkyne to bude prvá vzájomná konfrontácia.

III. Admiral Rábaköz Kupa má celkovú dĺžku 500 kilometrov, z čoho 390 kilometrov pripadá na merané úseky. Súťaž začína prvou rýchlostnou skúškou v piatok 6. mája a končí v nedeľu 8. mája.
Kúpeľné mesto Kapuvár leží len 80 kilometrov od hraničného prechodu Rusovce – Rajka a je ideálnym víkendovým tipom pre priaznivcov motoristického športu.

O tíme
Raid Adventure Team pôsobí na súťažnej scéne od roku 2000. Na konte má okrem iných aj tri víťazstvá na súťaži Budapešť – Bamako a dva tituly Majstra SR v cross country rally. V roku 2010 získal tím štyri medzinárodné tituly, vrátane prvenstva v Zóne Strednej Európy v triede T2.