:::: MENU ::::

Raid Adventure team na Quad Cup

Dejiskom druhého podujatia Slovenského pohára pretekov štvorkoliek sa dňa 31.5.2008 stane motokrosový areál vo Vaďovciach. Tam sa presunú všetci pretekári bojujúci o body v tomto mladom, ale rýchlo rozvíjajúcom sa motoristickom športe.

Na štarte nebude chýbať ani Raid Adventure team, ktorý do pretekov nasadí hneď dvoch pretekárov v dvoch rôznych kategóriách. Medzi juniormi sa na štartový rošt postaví Sandra Ulrichová (15) na stroji Suzuki LTZ 250 QuadSport a v triede Open bude farby teamu hájiť Rudolf Sajan (32) na špičkovom stroji GasGas Wild HP 450.

Obidvaja pretekári už na trati vo Vaďovciach absolvovali voľné tréningové jazdy, ktorých účelom bolo okrem oboznámenia sa s podmienkami trate aj ideálne nastavenie strojov pre špecifickú prírodnú trať, akú poskytuje tento motokrosový areál. Sandra sa počas tréningu zoznamovala aj s novou štvorkolkou, ktorá vystriedala jej minuloročné súťažné náradie rovnakej značky. Nová štvorkolka má silnejší motor, nižšie ťažisko, lepšie pruženie a širší rozchod kolies. „Jazda na našej novej Suzuki je úplne iná ako som bola doteraz zvyknutá, prejazdy zákrut sú podstatne príjemnejšie, štvorkolka sa ľahšie ovláda. Najmä náročné skoky na motokrosových laviciach sú s novým podvozkom podstatne rýchlejšie. Dúfam že sa mi podarí dosiahnuť čo najlepší výsledok“ (Sandra – jazdec).

Team Raid Adventure účasťou na týchto podujatiach vypĺňa priestor medzi svojimi náročnými štartmi na diaľkových rally. Tie sa totiž odohrávajú najmä v zimných mesiacoch, a preto obdobie leta znamená pre team okrem postupných príprav na zimnú sezónu aj rozvíjanie aktivít svojich členov. Rolu manažéra teamu na týchto podujatiach preberá trojnásobný víťaz rally Budapešť-Bamako Juraj Ulrich.